سخنگوی وزارت بهداشت از ۳۵۷۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت خبر داد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع کرونا است

کارگزاران و رسانه های رژیم وضعیت را با عباراتی مانند اخبار کرونایی «رعب انگیز» درکهگیلویه و بویراحمد، «شیوع افسارگسیخته کرونا در گیلان»، «موج جدید کرونا در تهران»، «نوک قله کوه یخ بیماری در خوزستان»، «زنگ خطر کرونا در گچساران» و «بازگشت محدودیتها به کردستان» توصیف می‌کنند
خانم مریم رجوی: اکنون همه به چشم می‌بینند که رژیم ولایت فقیه برای سد بستن در برابر خطر قیام و سرنگونی، استراتژی اجساد و کلان تلفات انسانی در پیش گرفته ‌است اما این سد روزی می‌شکند و بر سر رژیم خراب می‌شود

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۲۵ شهر ایران از ۴۹ هزار و ۳۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در البرز به ۱۶۷۵ نفر، در ایلام به ۳۱۵ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۵۰ نفر، در خراسان شمالی به ۵۵۳ نفر، در خوزستان به ۳۸۳۵ نفر، در کردستان به ۹۷۰ نفر، در کرمانشاه به ۱۱۶۵ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۳۰۵ نفر، در گیلان به ۲۷۹۰ نفر، در لرستان به ۱۶۰۵ نفر، در مازندران به ۲۷۶۳ نفر، در هرمزگان به ۲۶۰ نفر و در همدان به ۱۲۸۹ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز از شناسایی ۳۵۷۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع کرونا در ۴ ماه گذشته است. همزمان کارگزاران و رسانه‌های رژیم وضعیت را با عباراتی مانند اخبار کرونایی «رعب‌انگیز درکهگیلویه و بویراحمد»، «شیوع افسارگسیخته کرونا در گیلان»، «موج جدید ویروس کرونا در تهران»، «نوک قله کوه یخ بیماری در خوزستان»، «زنگ خطر ویروس کرونا در گچساران» و «بازگشت محدودیتهای کرونایی به کردستان» توصیف می‌کنند.

در چنین شرایطی روحانی بار دیگر مردم را مقصر این وضعیت قلمداد کرد و گفت: «دستورالعمل‌ها و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی، باید از سوی مردم و کسب و کارها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. چنانچه در هر بخشی از کشور این هشدارها جدی گرفته نشود و شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد، مسئولین ناگزیر از بازگرداندن محدودیت‌ها خواهند بود که این موضوع هم زندگی عادی شهروندان را دچار مشکل خواهد کرد و هم آسیب‌های اقتصادی جدی به جامعه خواهد زد»(ایرنا ۱۵ خرداد).

در خوزستان دبیر کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: «در یک ماه اخیر حداقل آمار، خیلی افزایشی شده...تمام هفته‌ها افزایش مورد داشتیم و هیچ زمانی نبوده که ما تعداد مواردمان ثابت بشود و یا حتی کاهش داشته باشد و این روند در سه هفته اخیر متأسفانه خیلی افزایش شدید داشته بنابراین میزان آلودگی در جامعه خیلی بیشتر از چیزی است که ما داریم می‌بینیم». وی در پاسخ به سوال خبرنگار که «بعضیها می‌گویند ضربدر ۴ بکنیم بعضی‌ها می‌گویند ضربدر ۱۰ بکنیم» پاسخ داد: «خیلی‌ها بیش از این معتقدند...آماری که داریم می‌بینیم فقط نوک قله کوه یخ بیماری است» (تلویزیون رژیم خوزستان ۱۳ خرداد). رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از ۱۱۴ مبتلا و ۶ درگذشته تنها در جنوب غرب خوزستان خبر داد(خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۱۴ خرداد).

در تهران یک عضو ستاد کرونا گفت: «آمار مراجعان نسبت به گذشته به خصوص در بیمارستان امام که معیار ما بوده بیشتر شده است و با باز شدن اماکن عمومی، رستوران‌ها و… انتظار افزایش تعداد مبتلایان را داریم (رکنا ۱۵ خرداد).

در کردستان استاندار رژیم گفت: «وضعیت سنندج در زمینه گسترش و ابتلا به کرونا بحرانی است. او از تعطیلی مجدد تعدادی از اصناف سنندج... به مدت ۷۲ ساعت خبر داد» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۵ خرداد).

در گیلان خبرگزاری سپاه پاسداران از «شیوع افسارگسیخته کرونا» خبر داد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «افزایش تعداد بستری ها طی روزهای اخیر نشان دهنده شیوع پیک دوم کرونا ویروس در استان است...متأسفانه میزان سرایت کرونا بسیار زیاد است». وی خاطرنشان کرد: از «۴ هزار پرستار و ۴۰۰ پزشک» که در گیلان به بیماران کرونایی خدمات‌رسانی کردند «یک هزار پرستار و ۶۰ پزشک به این بیماری مبتلا شدند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۴خرداد).

در کهگیلویه و بویراحمد خبرگزاری رسمی رژیم  وضعیت را «در یک قدمی بحران کرونا» توصیف کرد و نوشت: «اخبار کرونایی کهگیلویه و بویراحمد رعب انگیز» است و «شیب کرونا در این استان با افزایش قابل توجهی روبه رو است» (ایرنا ۱۵ خرداد). خبرگزاری پاسداران امروز نوشت «زنگ خطر ویروس کرونا در گچساران به صدا در آمد» و به نقل از فرماندار این شهر اعلام کرد «اکنون وضعیت این شهر قرمز اعلام شده است».

در آذربایجان غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت وضعیت کنونی «زنگ خطری برای شیوع دوباره بیماری بین آحاد مردم است. علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان، بیماران، بدحال‌تر و با گرفتاری بیشتر ریه‌ها به بیمارستان، نسبت به قبل مراجعه می‌کنند» (خبرگزاری صدا وسیمای رژیم ۱۵ خرداد).

در حالیکه در استانهای مختلف از جمله تهران و خوزستان همه روزه شمار کثیری از مردم به دلیل ابتلا به کرونا بستری میشوند مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا گفت:«۱۲ درصد از موارد بستری در بیمارستان‌ها بر اثر بیماری کرونا فوت می‌کنند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۴ خرداد).

همه چیز حاکی از اینست که خامنه ای و روحانی با بازگرداندن محرومان و زحمتکشان به سرکار آنها را به قربانگاه کرونا فرستاده اند.

خانم مریم رجوی در ۱۷ فروردین در این باره گفت: «تصمیم جنایتکارانه خامنه ای و روحانی برای بازگرداندن مردم بر سر کار قربانیان بیشمار بر جا میگذارد. دستورالعمل روحانی برای از سرگیری ”فعالیت کسبه“ و ”فعالیتهای اقتصادی“ سلامت دهها میلیون ایرانی را به خطر می اندازد. رژیم آخوندی... بجای اینکه حداقل‌های زندگی مردم را از محل مؤسسات اقتصادی تحت کنترل خامنه ای و سپاه پاسداران که تماماً اموال به سرقت رفته ملت ایران است تأمین کند، آنها را به قربانگاه کرونا روانه میکند. بی‌کفایتی، چپاولگری و اختلاف وحشتناک طبقاتی در فاشیسم دینی هر روز ابعاد فاجعه را بیشتر میکند».

رئیس جمهور برگزیده مقاومت امروز خاطرنشان کرد: اکنون بعد از ۲ ماه همه به چشم می‌بینند که رژیم ولایت فقیه برای سد بستن در برابر خطر قیام و سرنگونی، استراتژی اجساد و کلان تلفات انسانی در پیش گرفته ‌است اما این سد روزی می‌شکند و بر سر رژیم خراب می‌شود.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ (۴ ژوئن ۲۰۲۰)